USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Kripto Para

Ethereum, Bitcoin’i tahtından edecek

Kritik bir süreçten geçen Ethereum kripto piyasalarının yeni kralı olmaya hazırlanıyor.

Ethereum, Bitcoin’i tahtından edecek
14-09-2022 09:42
Google News

BORSAGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'un uzun zamandır beklenen yazılım güncellemesi başlıyor. Kripto para birimi sektörünün en büyüklerinden biri olan “merge” olarak adlandırılan bu güncellemenin tüm ekosistem üzerinde büyük bir etkisi olması bekleniyor.

Analistler, her şey yolunda giderse, Rus-Kanadalı milyarder Vitalik Buterin tarafından kurulan Ethereum'un, en değerli kripto para birimi olarak Bitcoin'i tahttan indirmesinin ve hatta resmi devlet yetkilileri tarafından benimsenmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Ancak bir şeyler "yanlış" giderse, yakın geçmişte 2 trilyon dolar kaybeden kripto para piyasalarında daha büyük bir çöküşün yaşanması bekleniyor.

HANGİ AVANTAJI SAĞLAYACAK?

Peki bu yükseltme neden bu kadar önemli? Uzmanlar, yükseltmenin Ethereum'a sağlayacağı ana avantajın, kripto para biriminin enerji tüketimini azaltacağı gerçeği olduğunu söylüyor.
Tek başına bu özelliğin önemli bir fark yaratması bekleniyor.

Ethereum'u daha sürdürülebilir, kullanımı daha kolay ve daha dostane hale getirecek yeni değişiklikler, bir "çıkış yolu" olacağı için merkez bankaları tarafından bile bir dizi yaygın kabulü tetikleyeceğine inandıkları için kripto para birimi hayranlarını heyecanlandırıyor.

Bu arada, Ethereum'un ana rakibi Luna'nın “kripto kışı”na neden olan olağanüstü çöküşü ve Celsius ve diğer borç verenlerin iflas etmesi de kripto para ekosistemine olan güveni sartmaya devam ediyor.
Her şey yolunda giderse, Ethereum’un 2023'te gerçekleşmesi beklenen bir başka büyük güncelleme olan “Ethereum 2.0”a doğru yolculuğunda bir başka büyük dönüş yapacak.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler